Mikulášský seminář 2013

Každý rok se o prvním prosincovém víkendu koná Mikulášské roverské setkání v Praze. Jeho náplní je bohatý program od pátečního večera do nedělního odpoledne. Každý si tu něco najde. Také je každoročně nějaké společné téma, tento rok pořadatelé nazvali víkend, inspirováni nositelem Nobelovy ceny Henrykem Sienkewiczem, “Quo Vadis? “V pátek večer se tradičně koná Polibek múzy, na kterém jsem osobně nikdy nebyla, ale to asi proto, že si na chuť přijdou hlavně muzikanti, nadaní herci a hérečky a všelijakým kresbám holdující roveři, takže je zkrátka pátek je zasvěcen umělcům J

Sobota pak pokračuje do zdárně intelektuálního směru a to do víru přednášek, které se odehrávají na půdě právnické fakulty univerzity Karlovy. Této části víkendu jsme se také s kmene zúčastnili ve složení – Kapi, Kulihrach, Viki, Anče, Týna, Niki a Buba. Přednášky jsou každým rokem zaobaleny nějakým jednotným tématem a tento rok se přednášky nesly v duchu technologií, neboli „Technologie…musí být? “Celé dopoledne je rozděleno do jakých si bloků. První blok je vždy společná přednáška, jejíž název zněl “Jak Facebook a společenské sítě ničí mozek“. Přednášel jí pan MUDr. Martin Jan Stránský a podle mě byla velice zajímavá. Další bloky už se rozdělovaly na jednotlivé přednášky tzn., že na výběr bylo několik přednášek a z těch se vybíralo, které koho nejvíce zajímají. Vybrat jsme si mohli maximálně dvě a já jsem nejprve volila přednášku bývalého ředitele českých tajných služeb Andora Šándoru a následující přednášku pana prof. Ing. Jaroslava Petra, DrSc. o biotechnologiích, která mě naprosto nadchla. Z jiných přednášek, na kterých jsem nebyla zmíním aspoň názvy jako „Google, co vše o nás ví?“,Strategie Junáka“ anebo „Energetika a její vliv na společnost a životní prostředí." Myslím, že všechny byly velice zajímavé a toto roverské setkání mě baví každý rok víc a víc, zejména velkým výběrem přednášek a programů po dobu celého víkendu.

Taky jsme nezůstali jen u přednášek a v sobotu večer jsme se šli bavit a tančit na Taneční večer a jak se nám tam líbilo, se dozvíte někde jinde J

Anče