3. oddíl

Historie oddílu

3. smečka vlčat byla založena při zakládání střediska 23/4/1990 a od začátku byla vedena Fillem (Ivo Kurhajcem). Oddíl byl členěn na šestky podle barev (modrá, hnědá a zelená). Členové oddílu byli kluci ve věku od 6 do 12, kdy pak plynule přecházeli do 2. oddílu skautů.

Časem se druhý oddíl zanikl a starší kluci zůstávali u mladších. Byla změněna organizace oddílu a vznikly družiny: Družina Sov z modré, Družina Vyder z hnědé, a Družiny sokolů a Tygrů z Fialové.Jak čas plynul, Fill se dostal na místo vedoucího střediska a oddíl převzal Stopař (Matěj Zach).

Z oddílu se stala nejpočetnější část střediska, ale později se odpojili Roveři, aby vytvořili samostatný kmen. Po odchodu Roverů je "trojka" přibližně stejně početná jako dívčí oddíl a je vedena Pavlem Hurtem alias Mamutem.