3. oddíl

3. oddíl je již zcela naplněný vlčaty!!!

Pokud máte doma 7-8 letého zájemce, který by rád mezi nás chodil, napište Tomovi na treti.oddil@skaut.cz email a on si vás zařadí do pořadníku. Až nastane čas pro naše starší vlčata a budou přecházet do 13. oddílu skautů, ozveme se vám :-).

3. oddíl – Kejklíři je chlapecký oddíl střediska Havran Klecany, jehož kořeny sahají až k roku 1990. Po Fillovi a Stopařovi převzal vedení 3. oddílu v roce 2009 na svá bedra Mamut (Pavel Hurt). Spolu s ním se na vedení 3. oddílu podílí také Janina (Jana Kovalská), Panda (Lukáš Kovalský) a Savče (Kateřina Savková).

Proč zrovna Kejklíři? Váže se k tomu krátký příběh. Kdysi dávno vedoucí 3. oddílu Stopař nabídl vlčatům, zda by nechtěla sponzorovat některé ze zvířat z pražské zoo v Tróji. Klukům se tento nápad hrozně líbil, proto už se předháněli v tom, komu rodiče dají více peněz na sponzoring. Jenže Stopař je velmi rychle vyvedl z omylu tím, že vlčata si na sponzorování budou muset vydělat sama a rodiče jim nedají ani halíř. Problémem byl také výběr zvířátka, které bude sponzorováno. Vlci již byli bohužel zabraní, proto se vlčata rozhodla pro nějakého dravého ptáka. Jednoznačně nejkrásnější byl orel kejklíř a tak se nakonec vydělané peníze použily pro sponzorování tohoto dravce. Odtud pochází jméno Kejklíři.

Aktuálně se 3. oddíl skládá z 26 vlčat, rozdělených do čtyř družin. Kromě silných Žraloků a vznešených Orlů tu máme také majestátné Lvy a mocné Supy. Vlčata jsou kluci od sedmi do jedenácti let. 3. oddíl se pravidelně schází každý pátek od 17:00 do 19:00. Kromě schůzek jezdíme na výlety a výpravy, účastníme se střediskových akcí a společně s ostatními oddíly jezdíme na letní tábory (vždy prvních 14 dní v červenci).

Na schůzkách hrajeme hry, sportujeme, chodíme do přírody, učíme se (nejen) skautským dovednostem a seznamujeme se s myšlenkou skautingu.

Pokud máte rádi přírodu, hry, fajn partu, rozvíjení svých dovedností a učení se novým věcem, přijďte se k nám podívat.

Hurt Pavel – Mamut
Vedoucí 3. oddílu

Pokřik 3. oddílu – Kejklířů:

Hip, hip,hurá!
Vlčata jsou dravá!