Informace pro zájemce

Co musím udělat, abych mohl být skautem nebo skautkou?

Přihlašte se příslušnému oddílu.

Pro kluky do 12 let na email: treti.oddil(zavináč)skaut.cz,

pro dívky do 12 let na email: vl.jandovska(zavináč)gmail.com,

pro kluky i dívky starší 12 let na email: barbora.machova6(zavináč)gmail.com

Skautský srub, kde vše probíhá najdete na konci ulice Československé armády, naproti Obalovně. Srub máme na konci zámecké zahrady. U vrátek vedoucích do našeho vchodu se nachází malá kaplička s pannou Marií a Ježíškem.

Co je vlastně skauting?

Skauting je celosvětové výchovné hnutí, zabývající se výchovou jak dětí, mládeže tak i dospělých.

Skauting, to jsou dvě základní věci – dobrá parta a dobrá příležitost. Jednak skupina lidí, přátel, kamarádů – jednak příležitost žít život dynamicky a smysluplně. Skauting je celosvětově největší výchovné hnutí pro děti a mladé lidi. Umožňuje jim žít a dělat věci společně a staví před ně příležitosti, které jsou zároveň zábavou, hrou – a zároveň způsobem, jak poznávat nové věci.

Skautské hnutí existuje ve 216 zemích a teritoriích světa, má přes 40 milionů členů a je tedy největší mezinárodní organizací pro děti a mládež.