Členové

Andy

 

Anče

anca-fotka

Maličká, Hobit, Anděla….přezdívek jsem už dostala hodně, ač se žádná z nich (nechápu proč…) neujala, říkají mi Anče.
Skautuji v Klecanech od roku 2005, ale srdcem i bytem jsem z Máslovic (už od roku 1996), kde započala i má kariéra průvodce po místním muzeu másla, samozřejmě vedle mé podřadnější kariéry na dráze toxikologického analytika. Z toho tedy  vyplývá, že jsem ještě školou (ne)povinna, snad ještě na dost dlouho.
Do skauta jsem přišla jako světluška ve svých 9 letech …a postupem času se z něho stal nejenom koníček, ale styl života až do dnes. Momentálně moje srdce bije pro I. oddíl světlušek z pozice zástupce vedoucího,vedle toho se angažuji ve vedení roverského kmene a spolupořádám skautský ples.
Ze své skautské kariéry bych zmínila čekatelský kurz Odyssea, zažitkový roverský kurz Svatoplukovy pruty, akreditace zdravotníka zotavovacích akcí Podlitina a vůdcovský kurz Nabosso  a jinak se ráda a pravidelně účasním skautských akcí jako je Obrok (2011,2015), přednáškový večer Perplex, skautský seminář Miquik a v létě 2017 jsem se účastnila i světové roverské akce Moot na Islandu.
A kdybyste měli pocit, že toho je trochu moc…tak to se pěkně mýlíte, nikdy toho není dost 😉 Ráda jsem často někde na cestách, na volejbalovém hřišti či s frisbee v ruce, v divadle nebo jen tak na výpravě v horách.

Bobr

bobr-fotka

Jsem Majkl (Bobr). Je mi 22 let. Vystudoval jsem veřejnou správu a mezinárodní vztahy.

Koníčky: pc, cestovaní, fantasy filmy a serialy

Dave

Elvis

elvis-fotka

Houbička 

Hyneček

Hynečková

Anička či Hynečková, to nechám na vás. 😉

Studuji Österreichisches Gymnasium in Prag. Pro jedince německým jazykem nepolíbené se jedná o Rakouské gymnázium v Praze. Mojí největší vášní je cestování a všechno kolem něho. Mým velkým snem je podívat se do Afriky, především do Keni. Jsem fanda Lékařů bez hranic a dalších organizací, které sdružují lidi, co nechtějí sedět na zadku, ale pomáhat těm, kteří to potřebují. Z toho vyplývá, že bych chtěla být lékařkou, ale jeden nikdy neví. Kromě cestování miluju snowboard, jízdu na skútru, čtení, adrenalinové aktivity, překonávání sama sebe a především realizaci všech mých šílených nápadů. 😀

Skautkou jsem už tak dlouho, až mě to samotnou děsí. Všechno to začalo, když Anička jako roztomilá světluška nastoupila do prvního oddílu. Poté jsem se stala jedním z členů  nově vzniklého 13. oddílu skautů a skautek. Když udeřil patnáctý rok, stejně jako všichni mí vrstevníci jsem i já zdolala svou roverskou cestu, došla k roverskému ohni a získala červenou šňůrku. Dříve jsem pomáhala Ančeti a Vlaďce s vedením prvního oddílu světlušek. V tuto chvíli jsem členkou rady našeho roverského kmene.

Co se týče akcí mimo naše středisko, nejvíc mě samozřejmě lákají akce mezinárodní. Spolu s Matlou jsme se zúčastnily v roce 2014 skautského Intercampu v německém Bad Lippspringe, což pro mě byla jednoznačně nejlepší skautská akce. Též jsem se zúčastnila Obroku a to sice v roce 2015. V budoucnu bych se ráda účastnila dalších mezinárodních skautských akcí.

 Kulihrášek

kuli-fotka

Jmenuji se Martin Černý. Bydlím v Praze a studuji technické obory týkající se silniční dopravy. Většinu mého času tvoří škola a vedení oddílu. Ve volném čase hraji na kytaru rád lezu,lyžuji,jezdím na bruslích a další sporty.
Skautem jsem od roku 1995. V roce 2008 jsem si udělal kurz na výpomoc v oddíle. v roce 2013 jsem si udělal kurz na vedení oddílu a zdravotní kurz. Absolvoval jsem také skautské motivační kurzy (Svatoplukovi pruty), vzdělávací kurzy (Miksem,Lanáč), setkání skautů (Obrok, setkání okresních rádců) a další.
V současnosti jsem vedoucí 13. oddílu, se který mi vypomáhá Kapi. Tento nejmladší oddíl je pro děti věku 11-15 let. Vytvoření oddílu je snaha o specializaci na programu pro tento věk a výchovu v období kdy je to podle mě nejvíce zapotřebí.

Loki

loki-fotka-kopie

Mé jméno je Petr Mervart a narodil jsem se v červenci 1995 v Brandýse nad Labem. Momentálně bydlím v Praze. Vystudoval jsem všeobecné gymnázium Nad Štolou, kde jsem v roce 2014 složil maturitní zkoušku. Poté jsem studival Karlovu Univerzitu na Přírodovědecké fakultě v oboru Geografie – Kartografie. Studium to bylo velice zajímavé, nicméně vlivem okolních událostí jsem studium nedokončil. Momentálně pracuji v reklamní agentuře. Sem tam po večerech se věnuji focení koncertů.
Do skauta jsem vstoupil někdy na začátku roku 2006 do 3. oddílu, v tu dobu vedeného Matějem Zachem (Stopařem). Později (v necelých 16 letech) jsem se stal členem Roverského kmene, kde působím dodnes a ještě pár let nejspíš budu.
V roce 2013 jsem se zůčastnil celorepublikového setkání Roverů a Rangers (ObRok), ze kterého jsem si odnesl úžasné zážitky a myslím, že mě to „nakoplo“ do další činnosti ve skautu. Třeba se konečně začnu trochu skautsky vzdělávat, kdo ví ;). Zatím se ale žádným skautským vzděláním pochlubit nemohu.
Na skautingu mě nejvíc baví stýkat se s mými oblíbenými i méně oblíbenými kamarády, se kterými si vždy užijeme spoustu srandy a máme spoustu zážitků.
Baví mě: Fotografování, Běhání, Skauting, cyklistika (horská), snowboarding, lezení (na stěnách), hraní videoher, airsoft, Magic: The Gathering (karetní hra)

Mamut

mamut-fotka

Jak že na mě volají? Mamutéééééé (a koloušku potají)! Narozen dvacátého října ráno. V roce, kdy svobody nám bylo dáno. V současné době student pilný, na škole znát je agrární vliv silný. Nicméně mé srdce získaly humanitní vědy, než abych zkoumal v lese kytky a jehnědy. Obor můj nese název Hospodářská a kulturní studia. Že jste hned chytří jak rádia? 🙂

  Mám na sebe prozradit své koníčky. Inu, rád si, jak je vidět, hraju se slovíčky. Básnička sem, básnička tam. Nejednu povídku v záloze mam.  Pero je možná silnější než meč, nicméně na sporty ještě nepřišla řeč. Kopaná, plavání či kolo horské, bavily mě již v době juniorské. Mojí největší vášní býval tanec. Tomu je však již bohužel konec.

V současné chvíli zastávám funkci vůdce 3. oddílu. Dělat jej budu, dokud budu mít sílu. Jakých zúčastnil jsem se skautských akcí? Snad střetne se mozek můj s reakcí. S láskou vzpomínám na ČLK Odyssea, který již dočká se osmého jubilea. Vůdcáky jsem úspěšně na Gemini složil, zájem můj o oddíl v tu ránu ožil. Proč chci být nadále roverem a skatem? (Kdo nezná, nepochopí) To je tím nepřetržitelným poutem! 😀

Matla

matla-fotka

Ahojte, já jsem Barbora Machová, narodila jsem se roku 2000 a od malička bydlím ve Zdibech.

Studuji Střední odbornou školu pro administrativu Evropské Unie, ale budoucí sekretářku nebo političku nečekejte. Mým oborem je totiž Mediální komunikace, to znamená, že se věnuji z velké části kamerám, foťákům a počítačům. Zajímám se o cizí jazyky, konkrétně o angličtinu, němčinu a španělštinu.

Mezi mé koníčky patří Floorball a Softball, ráda čtu a koukám na filmy. V budoucnu bych chtěla cestovat a zapojit se do nějakého projektu na pomoc v rozvojových zemích.

Do skautu jsem vstoupila roku 2011 a to do 1. oddílu světlušek. Dva roky na to jsem přešla ke starším do 13. oddílu a v roce 2014 se zúčastnila Intercampu v německém Bad Lippspringe a od té doby mě lákají mezinárodní skautské akce. Dalším rokem jsem na táboře splnila Roverskou zkoušku. Nedávno jsem absolvovala ČKL Trinity, přičemž už rok pomáhám s vedením 13. oddílu.

Klárka 

Kuba

Matyáš, a.k.a. Kapi

matyas-fotka

Ač student matematických metod v ekonomii, ekonometrie a operačního výzkumu, přísahám, že jsem normální!

Během své krátké skautské kariéry jsem stihl pobýt dva roky mezi anglickými skauty, pár let pomáhat s vedením vlčat, připravit nespočet etapovek a nespočet akcí. Momentálně vedu 13. oddíl skautů a skautek. V kmeni převážně šířím chaos a ničím nervy všem, co mají rádi pečlivou přípravu.

Mezi mé koníčky patří krav maga, hra na klávesy, karty a deskovky. Momentálně pracuju v ING. Narozen 1991.

Nikiller

Nitka

nitka-fotka

Je mi 16 let, bydlím v Klecanech chodím do prvního ročníku střední úmělecko-řemeslné školy.

Baví mě sport, hudba. Ráda chodím ven s kamarády, Dělám judo, hraji na tři flétny.

 Pepino

Jmenuju se Ivo Kurhajec a do skautu chodim od úplnýho narození…oficiálně sem vstoupil do 3.oddílu v r. 95..ze skauta mám strašně moc neopakovatelných zážitků jak zábavných tak smutných..myslím si že skaut je nedílnou součástí mého života…

Petr Š.

petr-fotka

Jmenuji se Petr Šimon narozen 1996. Chodil jsem na gymnázium Nad Štolou a pak jsem začal studovat obor všeobecná fyzika na Matematicko-Fyzikální fakultě univerzity Karlovy.

Do skauta jsem poprvé zavítal v roce 2002. Tenkrát ještě vedl 3. oddíl Matěj Zach (stopař). Po přijetí do roverského kmene v patnácti letech jsem se už účastnil jen pár mála akcí v rámci střediska. Ze skauta jsem si odnesl hodně zkušeností a zážitků.

Savče

savce-fotka

Jmenuji se Kateřina Savková a bydlím v Klecánkách. Do skautu jsem vstoupila před osmi lety. Momentálně nejsem aktivní u žádného oddílu. V roce 2015 jsem se účastnila celostátního setkání skautů a skautek Obrok.

Chodím na Obchodní akademii Bubeneč, nyní jsem ve třetím ročníku. Mezi mé koníčky patří jízda na bruslích, jakýkoliv sport, chození ven s přáteli či návštěva dobré kavárny.

Smíšek

smisek-fotka

Jmenuji se Kateřina Mervartová, ale někteří mi říkají Smíšku. Zatím ještě studuji střední všeobecné gymnázium v Praze. Nyní jsem ve třetím ročníku. Nejvíce mě baví čeština, angličtina, biologie a zsv. Ovšem stále nevím na jakou mám jít vysokou školu, ale na to je ještě čas.

Do skautu chodím již 9 let (brzy to bude dokonce 10 let). Prošla jsem oddílem světlušek, tehdy nově vzniklého 13. oddílu a nyní jsem v Roverském kmeni. Již dva roky pomáhám u 13. oddílu. Práce s dětmi mě hodně baví a líbí se mi, že jim mohu předat něco málo ze svých zkušeností (zatím jich moc není, ale to přijde). Na skautu mám ráda skvělou partu lidí, možnost něco změnit a celkově myšlení skautingu. V roce 2015 jsem se zúčastnila setkání skautů a skautek Obrok. A tenhle rok jsem dokončila čekatelský lesní kurz Trinity, společně s Matlou. Lákají mě mezinárodní skautské akce a v budoucnu bych chtěla hodně cestovat po světě.

Mezi mé koníčky patří čtení knížek, kondiční kick-box i jiné sporty, fotografování, koukání na filmy nebo chození po horách.

Šeby

Obrázek1

Zdravím, mé jméno je Adam Šebek. Studuji Gymnázium a v poslední době se aktivně (nebo se alespoň snažím aktivně) věnuji vedení 13. koedukovaného oddílu skautů a skautek v našem středisku. Když zrovna nejsem vidět tak jsem určitě slyšet, protože se už od malička věnuji hře na kytaru, jak elektrickou tak akustickou. Nyní začínám na banjo a experimentuji s jinými nástroji. Skautingu se věnuji od svých 12 let a svůj Roverský oheň jsem našel v roce 2014. Rád také sportuji a mým snem je procestovat velkou část světa.

V současné době skládám Čekatelský lesní kurz CORDA spolu s Kubou Stanislavem. Dále plánuji složit vůdcovské zkoušky a stát se tak plnohodnotným vedoucím. Také jsem se zúčastnil Obroku15.

Týna

tyna-fotka

 Mé jméno je Kristýna Rejšková. Narodila jsem se r.1996. Od malička ráda pomáhám. Jsem obětavá a proto jsem si vybrala zdravotní školu Jana Pavla II. Ráda bych se stala doktorem.

Baví mě sportovat, ale moc mi to nejde. Ráda jezdím na kole, na bruslích, plavu a hraju míčové hry. Mimo jiné, než že ráda pomáhám léčit a zašívat lidi, také miluju matematiku. A celkově ráda počítám a zabývám se počty.

Do skauta jsem přišla ve svých 11-ti letech. Po složení slibu jsem se stala skautkou a ve svých 15-ti jsem našla svůj Roveský oheň. Poté jsem se stala Rangers.

Torpi

torpi-fotka

Čauky jsem Lucie Mecová a narodila jsem se roku 2001 v Ostravě. Před třemi roky jsem se přestěhovala do Prahy. Samozřejmě jsem na skautu našla úžasný kolektiv, který mě hned přijal.

Asi jako jediná jsem ještě na základní škole v devátém ročníku, ale už se pomalu chystám na střední školu. A asi bych chtěla jít studovat buď na Gastronomickou a Hotelovou školu, nebo Administrativu Evropské Unie.

Jsem hrozně hyperaktivní dítě, takže si myslím že to mají se mnou trochu těžké. Ale také jsem hodně kamarádská i docela dost stydlivá. A hrozně ráda pomáhám lidem, kamarádům, když mají problémy.

Moje koníčky jsou tanec, sporty jako tenis, který jsem hrála 6 let a volleyball, ale ten hraji jenom pro zábavu. Ráda čtu, ráda koukám na seriály, filmy a pohádky.

Veru

Verča 

Viki

viki-fotka

Myslím, tedy jsem.
Jsem si poměrně jist, že se jmenuji Viktor Harnach. Narodil jsem se počátkem roku 1992 a v tomto středisku jsem od podzimu roku 1999. Od tábora v roce 2007, kde jsem našel „Roverský oheň“ jsem aktivním členem kmene. Od té doby až do tábora 2011 jsem pomáhal s vedením 3. oddílu. V lednu 2012 jsem spoluzaložil 13. oddíl skautů a skautek a do tábora se podílel na jeho vedení. Od září 2012 až do mlhavého konce někdy v roce 2016 jsem se staral o naše rovery. Na jaře 2016 jsem převzal funkci vedoucího střediska.
Mé mimo skautské vzdělání se skládá ze Základní školy v Klecanech a Obchodní akademie Dušní. V roce 2015 jsem udělal bakalářské státnice na VŠMIEP. Nyní studuji na Zemědělské univerzitě obor Informatics. Mezi mé zájmy patří samozřejmě skauting, dále parašutismus, četba, sporty všeho druhu (hlavně volejbal a Krav maga) a informační technologie.
V létě roku 2010 jsem se spolu s dalšími členy kmene účastnil Roverského kurzu Svatoplukovy pruty. Jedná se bezesporu o nejsilnější zážitek v mém skautském životě (článek zde). Další kurz, který jsem absolvoval, je kurz Pračolek – Pražský Čekatelský Oddechový Lesní Kurz. Článek o „čekatelkách“ je zde. V roce 2012 jsem se společně s Kulihráškem účastnil vůdcovského kurzu Rovel+ a v říjnu jsem ho úspěšně absolvoval a získal vůdcovskou zkoušku. O prázdninách roku 2013 jsem se zúčastnil skvělého roverského kurzu Sedm vlků a tisícovky. Mohu doporučit :).

Vlaďka

vladka-fotka

Studuju na Masarykově střední škole chemické, obor farmaceutické substance, takže bych někdy v budoucnu chtěla pracovat v lékárně. Kromě chemie mě baví sport (plavání, chození po horách, lyžování…). Ve skautu jsem už deset let, momentálně jsem zástupce vedoucího 1. Oddílu Ještěrek. Mám na starosti děti od školky do třetí třídy. Práce s dětmi mě baví, hlavně mám pocit, že jsem něco platná. Mimo prvního oddílu jsem členkou roverského kmene.

Ztracený

ztraceny-fotka

Ahoj, jsem Ztracený… tedy Petr Rudy. Na svět jsem přišel dne 25.8. roku 2001.

Do tohoto kmene jsem se tedy dostal přes všechnu sílu tento rok 2016. Byl jsem srdečně zván.

Hodně rád sportuji, především sportovní fotbal, ve kterém vynikám (tedy aspoň si to mé spoluhráči myslí), ale můžu si zahrát i veškeré míčové sporty 🙂. Chodím na skaut už dlouhou řadu let čímž mám zkušenosti z táborů, na které jezdím každý rok. Hrával jsem na klavír, nyní se zabývám hraní na kytaru a pokouším se i o zpěv.

Bydlím v Klecanech a chodím na střední odbornou školu Mazurská na obor kuchař.